MusicAudio.pl » Gitary i Basy » Gitary elektryczne » Typu SG » Gitara elektryczna Dean Gran Sport TBZ
Gitara elektryczna Dean Gran Sport TBZ
Każda gitara zakupiona w naszym sklepie przed wysyłką przechodzi przegląd lutniczy.
Jeśli zachodzi taka potrzeba, instrument poddawany jest regulacji.

Gitara elektryczna Dean Gran Sport TBZ


Regulacja gitary w Music Audio Każda gitara zakupiona naszym sklepie przed wysyłką przechodzi przegląd lutniczy.
Jeśli zachodzi taka potrzeba, instrument poddawany jest regulacji.
Regulacja gitary w Music Audio

Dean Gran Sport CBK to gitara elektryczna z w klasycznym stylu SG z nowoczesnym podejściem do konstrukcji gitar. W korpusie z podwójnym cutaway ułatwiającym dostęp do wysokich pozycji na gryfie, zamontowano mocne przetworniki USA DMT Nostalgia BKBK i USA DMT Equalizer BKBK, które niesamowicie wpływają na dźwięk gitary. Nostalgia BKBK generuje ciepłe, vintage'owe brzmienie idealne do bluesa i rocka, a Equalizer BKBK daje większą moc i agresję, pasującą do cięższych stylów jak hard rock i metal. Wiosło wyposażone zostało też w mostek stały Tune-O-Matic Hardtail, który zapewnia stabilność strojenia i mocny rezonans strun, co skutkuje mocnymi dźwiękami, precyzyjną intonacją i długim sustainem. Z kolei klucze Grover Black Speed zapewniają precyzyjne strojenie i dodają elegancji.

Dean Gran Sport CBK to gitara elektryczna dla muzyków różnych stylów muzycznych a w szczególności dla tych, którzy preferują cięższe brzmienie jak hard rock i metal.

 

 

Gitara elektryczna Dean Gran Sport TBZ Pokaż więcej zdjęć
Gitara elektryczna Dean Gran Sport TBZ Pokaż więcej zdjęć
1 973,00 zł
 • DARMOWA DOSTAWA  DARMOWA DOSTAWA do 10 RAT 0%
 • Raty Credit Agricole do 10 x RAT 0% - BNP Paribas
 • Santander e-raty Oblicz
Pełny opis produktu:

Gitara elektryczna Dean Gran Sport TBZ

 • OPIS:

  Dean Gran Sport jest swoistą odskocznią od najbardziej rozpoznawalnych i innowacyjnych kształtów gitar produkowanych przez Dean Guitars, do tradycyjnej formy, łatwo rozpoznawalnej dzięki podwójnym wycięciom typu cutaway w korpusie instrumentu. Model Gran Sport produkowany jest w trzech wersjach:

  • Gran Sport, który jest całkowicie tradycyjną konstrukcją, opartą na pasywnych przetwornikach DMT
  • Gran Sport Stealth, podobnie jak w przypadku Gran Sport konstrukcyjnie nie różni się, natomiast przetworniki zamontowane w nim to aktywne EMG.
  • Gran Sport Double Neck, który odbiega od poprzednich konstrukcji tym, że posiada dwa gryfy, jeden przystosowany do sześciu strun, drugi przystosowany do dwunastu strun. Przetworniki to również pasywne DMT.

  We wszystkich wersjach korpusy wykonane są z mahoniu z wklejanym metodą set neck mahoniowym gryfem o przekroju w kształcie „C”, zaopatrzonym w palisandrową podstrunnicę uzbrojoną w 22 progi typu Jumbo, ozdobioną perłowymi inkrustacjami. W przypadku wersji z przetwornikami DMT, przy gryfie zamontowany jest DMT Nostalgia, natomiast przy mostku DMT Equalizer. Dean Gran Sport Stealth posiada aktywne EMG 81 przy mostku, natomiast przy gryfie EMG 85. W każdej z wersji Gran Sport kontrolę nad sekcją przetworników sprawujemy za pomocą czterech potencjometrów (dwóch głośności i dwóch tonów) oraz jednym trój-pozycyjnym przełącznikiem (w przypadku Double Neck są to dwa trój-pozycyjne przełączniki). Długość skali menzury we wszystkich wersjach to 24 i 3/4 cala. Zamontowany osprzęt to klucze Grovera oraz stały mostek typu tune-o-matic, wersje jednogryfowe zaopatrzone są w wersję tune-o-matic hardtail.

  Model Dean Gran Sport CBK to gitara elektryczna z korpusem o klasycznym kształcie SG, będąca odskocznią od innowacyjnych kształtów gitar produkowanych przez Dean Guitars. Wiosło posiada charakterystyczne podwójne wycięcia cutaway w korpusie, które ułatwiają dostęp do wyższych progów i dodają instrumentowi rozpoznawalnego wyglądu. Gitara wyposażona została w przetworniki USA DMT Nostalgia BKBK i USA DMT Equalizer BKBK. Pickup Nostalgia BKBK zapewnia ciepłe, vintage'owe brzmienie, idealne do bluesa, rocka i hard rocka. Natomiast przetwornik Equalizer BKBK dostarcza większą moc i agresywność, doskonale sprawdzając się w cięższych stylach muzycznych, takich jak metal. Na pokładzie znajduje się też mostek Tune-O-Matic Hardtail, który ma istotny wpływ na brzmienie. Ten rodzaj mostka zapewnia doskonałą stabilność strojenia i rezonansu strun. Dzięki temu gitara emituje mocne, pełne dźwięki, a jednocześnie umożliwia precyzyjne ustawienie intonacji i wysokości strun. Zastosowane klucze Grover Black Speed są odpowiedzialne za precyzyjne i stabilne strojenie gitary. Mają one szybkie przełożenie, co ułatwia precyzyjne dopasowanie wysokości strun. Klucze te są również estetycznym elementem, nadającym gitarze elegancki wygląd.

  Dean Gran Sport CBK to gitara elektryczna, która oferuje tradycyjną formę, wysoką jakość wykonania i różnorodność brzmienia dzięki przetwornikom i elementom wyposażenia. Jest to instrument odpowiedni zarówno dla muzyków grających w różnych stylach muzycznych, od bluesa po metal.

  SPECYFIKACJA:

  • Główka: mahoń, osadzona
  • Hardware: chromowany
  • Ilość progów: 22
  • Klucze: Grover Black Speed
  • Kolor: Classic Black
  • Korpus: mahoń
  • Markery: masa perłowa
  • Menzura: 24 3/4"
  • Mostek: Tune-O-Matic Hardtail
  • Pickupy: USA DMT Nostalgia BKBK, USA DMT Equalizer BKBK
  • Podstrunnica: heban


  DEMO: