MusicAudio.pl » Instrumenty klawiszowe » Syntezatory muzyczne » Syntezator ASM HYDRASYNTH Deluxe
Syntezator ASM HYDRASYNTH Deluxe

Syntezator ASM HYDRASYNTH Deluxe

Syntezator.


Hydrasynth Deluxe to niekwestionowany flagowiec od ASM, łączący podwójny silnik brzmieniowy z największą klawiaturą wyposażoną w polifoniczny aftertouch ASM PolyTouch. Jego interfejs został starannie zaprojektowany, by zapewnić szybką i intuicyjną obsługę.

Każdy z dwóch silników brzmieniowych zawiera 3 oscylatory, 2 mutatory i 2 filtry, z możliwością konfiguracji zarówno szeregowo, jak i równolegle. Oba silniki posiadają oddzielne analogowe wyjścia audio, gwarantując niezrównane brzmienia.

Hydrasynth Deluxe wyposażony jest w 73-klawiszową klawiaturę Polytouch, oferującą polifoniczny aftertouch dla każdego dźwięku - cechę zarezerwowaną dotąd jedynie dla niektórych vintage'owych syntezatorów.

Syntezator ASM HYDRASYNTH Deluxe Pokaż więcej zdjęć
Syntezator ASM HYDRASYNTH Deluxe - miniatura
Syntezator ASM HYDRASYNTH Deluxe - miniatura
Syntezator ASM HYDRASYNTH Deluxe - miniatura
Syntezator ASM HYDRASYNTH Deluxe - miniatura
Syntezator ASM HYDRASYNTH Deluxe - miniatura
Pokaż więcej zdjęć
Syntezator ASM HYDRASYNTH Deluxe Pokaż więcej zdjęć
7 399,00 zł
Ilość Dostępny w średniej ilości
U Ciebie za 3 dni ( 16 lipca )
 • DARMOWA DOSTAWA  DARMOWA DOSTAWA do 10 RAT 0%
 • Raty Credit Agricole do 10 x RAT 0% - BNP Paribas
 • Santander e-raty Oblicz
Pełny opis produktu:

Syntezator ASM HYDRASYNTH Deluxe

 • OPIS


  HYDRASYNTH DELUXE to flagowy Hydrasynth, oferujący podwójny silnik brzmieniowy i największą jak dotąd klawiaturę z polifonicznym aftertouch, ASM PolyTouch. Interfejs użytkownika został zaprojektowany z najwyższą dbałością o szczegóły i zapewnia szybką obsługę.

  Każdy z dwóch silników brzmieniowych posiada 3 oscylatory, dwa mutatory i 2 filtry, które mogą być skonfigurowane szeregowo lub równolegle. Oba silniki brzmieniowe mają własne, oddzielne, analogowe, symetryczne wyjścia audio. Możliwości generowania brzmień są po prostu niezrównane.

  Jeśli chodzi o możliwości wykonawcze, HYDRASYNTH DELUXE posiada 73-klawiszową klawiaturę Polytouch™, która oferuje polifoniczny aftertouch dla każdego dźwięku, dając ci ten szczególny rodzaj ekspresyjnego sterowania, dostępny tylko w niektórych syntezatorach vintage.

  Dodaj do tego 4-oktawowy kontroler wstęgowy oraz ergonomiczne koła pitch-bend i modulacji, a otrzymasz ekspresję i kontrolę, której aż do dzisiaj nie było w żadnym innym syntezatorze sprzętowym na rynku.

  Dwa silniki brzmieniowe


  HYDRASYNTH DELUXE oferuje 16 głosów polifonii w trybie SINGLE, które mogą być rozdzielone na dwa całkowicie odrębne 8-głosowe silniki brzmieniowe w trybie MULTI. Dwa tryby MULTI z podziałem silnika brzmieniowego obejmują: KEYSPLIT, który tworzy klasyczny podział klawiatury pomiędzy dwa patche, oraz DUAL, który umożliwia nakładanie na siebie dwóch patchów wzdłuż całej klawiatury.

  Na panelu dostępne jest specjalne pokrętło do bezpośredniej regulacji miksu pomiędzy częścią LOWER i UPPER programu MULTI. Dostępne są również oddzielne stereofoniczne wyjścia audio i osobne kanały MIDI dla prawdziwej pracy bi-timbralowej.

  Klawiatura PolyTouch


  Syntezator HYDRASYNTH Deluxe wyposażony jest w 73-klawiszową pół ważoną klawiaturę ASM PolyTouch z możliwością włączenia dynamiki i after touch, w tym również w pełni polifonicznego after touch.

  W ostatnich latach firmy starają się znaleźć różne sposoby, aby dać klawiszowcom więcej możliwości lepszego wyrażania siebie. Problem w tym, że prawie nigdy tym nowym rozwiązaniem nie jest klawiatura, więc trzeba się nauczyć nowych technik, żeby grać na nowych instrumentach. 73-klawiszowa klawiatura PolyTouch posiada wysokiej jakości klawisze w standardowym rozmiarze, dzięki czemu możesz od razu zacząć grać.

  Kontroler wstęgowy


  Dodaj ekspresji do każdego patcha za pomocą 4-oktawowego kontrolera wstęgowego, umieszczonego w idealnym miejscu, nad klawiaturą. Kontroler wstęgowy może zostać dowolnie przypisany jako źródło w matrycy modulacji, ale może być również użyty w trybie Thereminu, w którym będzie wysyłał zarówno komunikaty dotyczące wyzwalania dźwięku, jak i jego wysokości.

  Oscylatory


  Oscylatory dają wybór spośród 219 przebiegów jednocyklowych. Wave morphing to funkcja, którą zazwyczaj można znaleźć w syntezatorach z fabrycznie ustawionymi tablicami wave table. Tworzenie własnych tablic jest żmudne lub wręcz niemożliwe. W przeciwieństwie do większości syntezatorów wave table, oscylatory 1 i 2 w syntezatorze HYDRASYNTH posiadają tryb WAVELIST. Tryb ten pozwala ci wybrać 8 przebiegów z banku 219 fal, ułożyć je w wybranej przez siebie kolejności, a następnie przechodzić z jednego do drugiego.

  Mutatory


  Oscylatory 1 i 2 są kierowane do MUTATORÓW. Mutatory pozwalają na modulowanie i kształtowanie dźwięku na nowe (i stare) sposoby. Każdy MUTANT pozwala na wybór jednego z następujących procesów:

  • FM-Linear: do tworzenia klasycznych brzmień FM. Wybór wielu źródeł FM, w tym wejścia zewnętrzne
  • Wavestack: tworzy 5 kopii wchodzącego dźwięku i pozwala na ustawienie poziomu odstrojenia
  • Hard Sync: dzięki temu uzyskasz klasyczne brzmienia synchronizowanych przebiegów. Spróbuj zastosować Hard Sync z morphing dla zabawy
  • Pulse Width: powoduje modulację szerokości impulsu, która tworzy bardziej gładkie brzmienie
  • PW - Squeeze: jest to inna forma modulacji szerokości impulsu, która tworzy bardziej gładkie brzmienie
  • PW - ASM: tryb ten dzieli wchodzącą falę na 8 fragmentów i pozwala na ustawienie poziomu modulacji szerokości impulsu w każdej sekcji
  • Harmonic Sweep - powoduje przemiatanie harmonicznych wchodzącego dźwięku
  • PhazDiff - pobiera sygnał wejściowy, przesuwa fazę, a następnie tworzy różnice z oryginalnym sygnałem

  Mutant w trybie FM i Sync może również generować własne przebiegi, dzięki czemu nie musisz używać innego oscylatora. Oczywiście routing jest elastyczny, więc jeśli chcesz, możesz wybrać inne oscylatory jako źródła modulacji

  Mikser/routing filtrów


  Sygnał oscylatorów podawany jest do miksera razem z generatorem szumu i modulatorem pierścieniowym. Mikser umożliwia miksowanie poziomów oraz ustawienie panoramy sygnału wejściowego. Istnieje możliwość regulacji poziomu wysyłki sygnału z każdego źródła do filtrów 1 i 2. Filtry mogą być ustawione jako równoległe lub szeregowe, co zapewnia najwyższą wszechstronność.

  Filtry


  Pierwszy filtr posiada 16 różnych modeli do wyboru, dzięki czemu masz wiele możliwości dostosowania brzmienia do twoich potrzeb. Drugi filtr, 12 dB na oktawę, ma płynne przemiatanie w zakresie albo dolnoprzepustowy > pasmowoprzepustowy > górnoprzepustowy, albo dolnoprzepustowy > wycinający > górnoprzepustowy, podobnie jak w klasycznym filtrze SEM

  LFO


  Na pokładzie syntezatora HYDRASYNTH Deluxe jest 5 generatorów wolnych przebiegów (LFO).

  LFO posiadają tryb STEP, który pozwala na tworzenie patternów z maksymalnie 64 krokami. Posiadanie 5 mini sekwencerów krokowych daje niesamowite możliwości dalszego kształtowania własnego brzmienia. Poza tym jest też 10 standardowych przebiegów do wyboru. Wszystkie LFO posiadają delay, fade in, 3 tryby wyzwalania, wygładzanie, ustawienia fazy początkowej, tryb one-shot (dzięki czemu mogą działać jako obwiednie) oraz synchronizację BPM.

  Obwiednie


  Pięć obwiedni DAHDSR. Zaawansowany silnik brzmieniowy potrzebuje wielu źródeł modulacji. Obwiednie posiadają 6 faz: Delay, Attack, Hold, Decay, Sustain, i Release. Czas dla poszczególnych faz obwiedni może być ustawiany w sekundach lub w podziałach rytmicznych, dzięki czemu zapewnia obwiednie, które są zsynchronizowane z utworem. Obwiednie można również zapętlić, aby tworzyły LFO, których kształt może być sterowany napięciowo w matrycy modulacji. Dodatkowo obwiednie mogą być wyzwalane z wielu źródeł.

  Matryca modulacji


  Możliwości modulacji w Hydrasynth są nieograniczone - dzięki 32 definiowanym przez użytkownika trasom modulacji będziesz miał wiele sposobów na wykorzystanie 29 źródeł modulacji i 155 celów modulacji. Prawie wszystko w silniku syntezatora może być celem modulacji, włączając w to efekty i arpeggiator. Punkty matrycy modulacji mogą również stać się celami modulacji. Źródła i cele modulacji obejmują również CV Mod In i Out oraz komunikaty MIDI CC.

  Arpeggiator


  W trybie MULTI partia UPPER i LOWER może mieć własne, oddzielne ustawienia arpeggiatora. Arpeggiator pozwala na tworzenie standardowego arpeggia nutowego, ale posiada również możliwość tworzenia arpeggia frazowego. Parametry takie jak RATCHET i CHANCE umożliwiają wygenerowanie innych układów rytmicznych o pewnej dozie losowości, co pozwoli na wprowadzenie trochę życia i spontaniczności do twojego wykonania. Możesz również modulować większość parametrów i arpeggiatorze, więc wyobraź sobie, że używasz LFO, obwiedni, polifonicznego aftertouch lub kontrolera wstęgowego do modyfikowania arpeggiów w czasie rzeczywistym.

  CV/GATE - MIDI - USB


  HYDRASYNTH DELUXE może w trybie MULTI mieć przypisane do partii LOWER i UPPER oddzielne kanały MIDI. Ustawienia CV/GATE będą reagowały na partię UPPER. Syntezator wyposażony jest w standardowe interfejsy MIDI i USB/MIDI, ale HYDRASYNTH sięga jeszcze głębiej i pozwala na użycie interfejsów CV/GATE do integracji syntezatora ze światem modularnym. Obsługuje on standardowe napięcia dla modularów Eurorack, standard Buchla 1.2V na oktawę, jak również niektóre z japońskich urządzeń V>Hz. Wejścia i wyjścia MOD pozwalają na modulację od DC do pełnego zakresu audio, rozszerzając możliwości modulacji.

  Sekcja Main System


  Manipulatory znajdujące się w sekcji Main System służą do poruszania się po patchach, konfiguracji ustawień systemu i wyświetlania parametrów takich elementów jak obwiednie, kształty fal i filtry na ekranie OLED. Przyciski Init i Random pozwalają na odpowiednio: zainicjowanie lub zapewnienie losowości patcha, lub konkretnych modułów poprzez ich wciśnięcie i przytrzymanie wraz z przyciskiem wyboru modułu. Naciśnięcie przycisku HOME powoduje powrót do nawigacji po patchach w prosty sposób.

  Sekcja Master Control


  Sekcja Master Control jest miejscem, w którym odbywa się cała edycja parametrów, nadawanie nazw patchom i obsługa Makr. Dzięki zastosowaniu ekranów OLED enkoderów o wysokiej rozdzielczości z pierścieniami LED oraz 8 przycisków sekcja ta została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić ci dobre informacje zwrotne na temat tego, co się dzieje. Parametry Voice zapewniają dostęp do ustawień trybu gry, mikro strojenia, analogowego, feelingu, panoramy głosów i wielu innych funkcji.

  Makra


  Marka zostały stworzone po to, aby umożliwić użytkownikowi zaawansowaną kontrolę nad silnikiem brzmieniowym podczas występów na żywo. W HYDRASYNTH Deluxe możliwe jest jednoczesne sterowanie markami partii LOWER i UPPER w trybie MULTI. 8 przypisywanych enkoderów i przycisków może być kierowanych do 8 celów. Całkowite przekształcenie dźwięku może nastąpić po naciśnięciu przycisku lub obróceniu pokrętła.

  Patche


  Hydrasynth w trybie SINGLE zapewnia 8 banków po 128 patchów. Dostępnych jest 5 banków po 128 brzmień w trybie MULTI, zawierających brzmienia LOWER i UPPER, które są odrębne od patchów trybu SINGLE. Znalezienie interesującego nas patcha i przeszukiwanie biblioteki ułatwia przeglądarka (BROWSER). Z kolei aplikacja Patch Manager na komputery PC/Mac pozwala również na łatwe przenoszenie patchów w celu uporządkowania ich w dowolnej kolejności jak również załadowanie nowej biblioteki brzmień w przyszłości.

  Efekty


  Łańcuch efektów wykracza poza typowe efekty spotykane w innych syntezatorach. Efekty pre- i post- oferują kilka unikalnych sposobów na obróbkę dźwięku. Tryb MULTI w HYDRASYNTH Deluxe umożliwia pracę dwóch całkowicie oddzielnych łańcuchów efektów dla partii LOWER i UPPER. Delay'e i pogłosy wzorowane są na najpopularniejszych efektach na rynku. Efekty są doskonałym sposobem na uzupełnienie twojego brzmienia bezpośrednio w instrumencie.

  CHARAKTERYSTYKA


  • Metalowa obudowa - stalowa góra i dół, aluminiowe panele boczne
  • Pół ważona, dynamiczna Klawiatura PolyTouch z polifonicznym aftertouch
  • 4-oktawowy (67 cm), wstęgowy kontroler
  • Wsparcie standardów CV/GATE
  • MIDI IN / OUT / THRU
  • Port USB

  SPECYFIKACJA


  • Klawiatura: półważona, dynamiczna, 73 klawisze z polifonicznym Aftertouch
  • Tryby: Pitch Bend, kontrola CC (źródło modulacji), Theremin (wyzwala obwiednie i odtwarza wysokość dźwięku)
  • Pamięć Patchy: 8 po 128 patchów (tryb SINGLE), 5 po 128 patchów (tryb MULTI)
  • Port USB: wspiera USB MIDI In/Out
  • Wejście na pedał: Sustain
  • Zasilanie: zasilacz (w komplecie)
  • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 119 x 1131 x 349 mm
  • Waga: 13.3 kg

   

  Zobacz też inne Syntezatory: [Syntezator Nord Stage 4 Compact], [Syntezator KURZWEIL K2700], [Syntezator KORG NAUTILUS 88 /Stacja robocza].