MusicAudio.pl » Instrumenty klawiszowe » Syntezatory muzyczne » Syntezator Roland SYSTEM-8
Syntezator Roland SYSTEM-8

Syntezator Roland SYSTEM-8

Roland SYSTEM-8 to zaawansowany syntezator oferujący trzy oscylatory na brzmienie, różnorodne filtry i bogate opcje modulacji, a także efekty pełne charakteru. Doceniany przez profesjonalistów na scenie i w studiu, ten instrument łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Jego wersja software'owa, zgodna brzmieniowo z hardware'em, wnosi do DAW wyjątkową jakość dźwięku. Korzystając z zaawansowanych technologii modelowania Rolanda, SYSTEM-8 odtwarza klasyczne oscylatory, filtry i efekty, w tym słynne brzmienia JUPITER i JUNO. Oferuje też innowacyjne dźwięki dzięki nowoczesnym możliwościom oscylatorów i unikalnym filtrom, w tym nowemu VCF oraz filtrom formantowym i harmonicznym. Z łatwymi w obsłudze kontrolerami, SYSTEM-8 wyróżnia się wszechstronnością i możliwościami twórczymi.

Syntezator Roland SYSTEM-8 Pokaż więcej zdjęć
Syntezator Roland SYSTEM-8 - miniatura
Syntezator Roland SYSTEM-8 - miniatura
Syntezator Roland SYSTEM-8 - miniatura
Syntezator Roland SYSTEM-8 - miniatura
Syntezator Roland SYSTEM-8 - miniatura
Pokaż więcej zdjęć
Syntezator Roland SYSTEM-8 Pokaż więcej zdjęć
6 525,00 zł
 • DARMOWA DOSTAWA  DARMOWA DOSTAWA do 10 RAT 0%
 • Raty Credit Agricole Santander e-raty Oblicz
Pełny opis produktu:

Syntezator Roland SYSTEM-8

 • OPIS:

  Nowy klasyk

  Roland SYSTEM-8 jest wynikiem ponad czterdziestu lat rozwoju syntezatorów w firmie Roland, obejmujących niektóre z najbardziej kultowych instrumentów, jakie kiedykolwiek stworzono. Absolutnie przypomina brzmienie najbardziej poszukiwanych klasyków, takich jak syntezator JUPITER-8, JUNO-106 i JX-3P – a nawet potrafi o wiele więcej. Miksuj i dopasowuj nowoczesne i klasyczne oscylatory oraz typy filtrów z wieloma dedykowanymi efektami, a następnie dziel je i układaj w nowe, nigdy wcześniej nie słyszane dźwięki. Kształtuj każdy szczegół za pomocą ogromnej gamy elementów sterujących o wysokiej rozdzielczości i twórz w pełni zrealizowane pomysły muzyczne dzięki pokładowemu sekwencerowi polifonicznemu z funkcją nagrywania ruchu.

  Więcej niż vintage

  Architektura syntezatorów SYSTEM-8 czerpie z naszej głębokiej historii badań i rozwoju – i zawiera autentyczne modele klasycznych oscylatorów, filtrów i efektów. Posiada nawet dokładne rekonstrukcje obwodów takich syntezatorów jak JUPITER-8, JUNO-106 i JX-3P, nie wspominając o świecie legendarnych syntezatorów dostępnych w Roland Cloud. Ale SYSTEM-8 wykracza daleko poza vintage. Posiada wiele odmian oscylatorów cyfrowych i analogowych, w tym Saw, Square, Triangle, SuperSaw, FM i bardziej unikalne kształty fal. Opcje filtrów obejmują słynne filtry JUPITER i JUNO, a także nowsze konstrukcje, takie jak unikalny filtr pasma bocznego. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądałby syntezator FM z pokrętłem i filtrem JUPITER-8? Teraz możesz się tego dowiedzieć. Zdolny do dzielenia, nakładania i łączenia różnych silników syntezatorów, SYSTEM-8 jest niezrównany w swojej wszechstronności, przechodząc od dźwięków "szklanych" poprzez growl lub szarpania po uderzania, z zaledwie kilkoma poprawkami w jego kontroli o wysokiej rozdzielczości.

  Rozszerzenie PLUG-OUT

  SYSTEM-8 posiada trzy gniazda rozszerzeń do przechowywania i kontrolowania syntezatorów PLUG-OUT, które są kompletnymi, w 100% autentycznymi modelami klasyków firmy Roland, które możesz wymieniać i wymieniać, kiedy tylko chcesz. W zestawie znajdują się wtyczki JUPITER-8, JUNO-106 i JX-3P PLUG-OUT, które umożliwiają łączenie natywnego silnika syntezatora z dowolnymi hostowanymi wtyczkami PLUG-OUT w celu tworzenia supersyntetycznych patchy z warstwowymi głosami i niestandardowymi podziałami. Rosnąca kolekcja instrumentów PLUG-OUT w Roland Cloud obejmuje JUNO-60, SH-2, SH-101, PROMARS, SYSTEM-100 i wiele innych, które działają również jako wtyczki DAW, którymi można sterować z poziomu SYSTEMU Panel-8.

  Kontrola w wysokiej rozdzielczości

  Dzięki jednemu z najbardziej rozbudowanych dostępnych układów sterowania, SYSTEM-8 posiada dziesiątki pokręteł, suwaków i przycisków umożliwiających kształtowanie dźwięku. Możliwość przyciemniania świateł informuje Cię, które elementy sterujące są aktywne, i pozwala zobaczyć, co dzieje się w przyciemnionych studiach i na ciemnych scenach. Kontrolery mają logiczny, płynny układ zaprojektowany z myślą o dopracowywaniu brzmienia. Zapewniają ultragładkie zmiany parametrów, które brzmią świetnie i pomagają znaleźć optymalne ustawienia.

  Sekwencer marzeń

  Polifoniczny sekwencer SYSTEM-8 został zaprojektowany tak, aby działał szybko i płynnie, dotrzymując tempa Twoim muzycznym pomysłom. Górna i dolna warstwa SYSTEM-8 mają swój własny, dedykowany sekwencer, który może wyzwalać dźwięki wewnętrzne lub urządzenia podłączone przez USB, standardowy MIDI lub CV/GATE. Możesz nagrywać w trybie krokowym lub w czasie rzeczywistym, a sekwencer może nawet rejestrować zmiany parametrów dla każdego kroku lub w czasie rzeczywistym, używając nagrywania ruchu. Zachowaj świeżość i ekscytację dzięki dedykowanym pokrętłom dla skali, bramki i losowania, a także bezpośredniemu sterowaniu trybami i kierunkiem odtwarzania.

  Audio i MIDI przez USB

  Dzięki obszernej obsłudze audio i MIDI przez USB, SYSTEM-8 idealnie integruje się z Twoim studiem lub zestawem na żywo. Działa jako interfejs audio o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu występy na żywo i konfiguracja produkcji w trasie są przejrzyste i proste. 49 pełnowymiarowych klawiszy dynamicznych i ogromna gama podświetlanych pokręteł i suwaków oznacza, że możesz sterować ulubionymi wtyczkami instrumentów za pomocą interfejsu stworzonego do regulacji syntezatorów, zamiast rzędów generycznych kontrolek. Wiele syntezatorów Roland Cloud ma nawet tryby naśladujące układ SYSTEM-8, dzięki czemu możesz uzyskać automatyczną i intuicyjną kontrolę jeden do jednego.

  CV/BRAMA

  Oprócz pełnego zestawu złączy MIDI i USB, SYSTEM-8 posiada również wbudowane wyjścia CV/GATE, co oznacza, że działa równie dobrze ze sprzętem analogowym i modułowym, jak i z wtyczkami programowymi. W rzeczywistości stanowi idealny element centralny szerokiego świata modułów Eurorack i zestawów hybrydowych. Możesz użyć wysokiej jakości 49-klawiszowej klawiatury do gry na syntezatorach modułowych lub użyć zaawansowanego sekwencera do wysyłania danych o nutach i wysokości tonu do zewnętrznego sprzętu w doskonałej synchronizacji.

  SPECYFIKACJA:

  • Klawiatura: 49 klawiszy dynamicznych,
  • Moduł brzmieniowy: SYSTEM-8, PLUG-OUT1, PLUG-OUT2, PLUG-OUT3,
  • Pamięć użytkownika:
   • Patch: 64 (8 pamięci x 8 banków, na każdy model),
   • Performance: 64 (8 pamięci x 8 banków),
  • Efekty przestwerów (z ustwaieniem Tone, Depth): OVERDRIVE, DISTORTION, METAL, FUZZ, CRUSHER, PHASER,
  • Efekty pogłosowe Delay/Chorus (z ustawieniem Time, Level): DELAY, PANNING DELAY, CHORUS 1, CHORUS 2, FLANGER, DELAY + CHORUS,
  • Efekty pogłosowe Reverb (z ustawieniem Time, Level): AMBIENCE, ROOM, HALL 1, HALL 2, PLATE, MODULATION,
  • Metoda nagrywania: nagrywanie krokowe, nagrywanie w czasie rzeczywistym.
  • Wyświetlacz: 16-znakowy, 2-liniowy LCD,
  • Pamięć zewnętrzna: karta SD (SDHC obsługiwana) dla funkcji Backup/Restore,
  • Zasilanie: zasilacz,
  • Pobór mocy: 2 A,
  • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 109 x 881 x 364 mm,
  • Waga: 5.9 kg.


  RAZEM Z SYNTEZATOREM OTRZYMASZ W KOMPLECIE:

  • Zasilacz,
  • Instrukcję w j. polskim.


  AKCESORIA SPRZEDAWANE ODDZIELNIE:

  • Statyw KS-10Z lub inny,
  • Kontroler nożny: seria DP,
  • Pedał ekspresji EV-5.


  DEMO:  Zobacz też inne syntezatory Syntezator YAMAHA MODX6+ /PLUS, syntezator Roland JUNO-X, syntezator YAMAHA MODX7+ /PLUS