MIKROFONY

Mikrofony w sklepie muzycznym musicaudio.pl


Czy wiesz, że słowo mikrofon pojawiło się już pod koniec siedemnastego wieku? Jednak oznaczało coś innego. Chodziło o "instrument zwiększający głośność dźwięku". Pierwsze mikrofony w rozumieniu takim jak dziś pojawiły się dopiero w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku za sprawą Graya i Bella. Zostały one zastosowane w początkującej wówczas telefonii. Dziś na rynku istnieje wiele rodzajów mikrofonów i jeśli tylko potrzebujesz mikrofonu do jakiegokolwiek zastosowania możesz kupić go w naszym sklepie muzycznym.

Jak działa mikrofon?


Fale dźwiękowe wywołują drgania powietrza, a te z kolei poruszają elastyczną membranę znajdującą się w mikrofonie. Membrana połączona jest z cewką, która umieszczona jest w polu magnetycznym wytworzonym przez magnes. Bez wchodzenia w szczegóły, które z punktu widzenia końcowego użytkownika mikrofonu wydają się nieistotne, drgania te wzbudzają prąd elektryczny o częstotliwości, która odpowiada częstości drgań fal dźwiękowych. Prąd ten można wzmocnić poprzez podłączenie mikrofonu do odpowiedniego wzmacniacza.

Jakie mikrofony znajdziesz w tej kategorii?


Mikrofony dynamiczne (magnetoelektryczne), które są najczęściej wybieranymi mikrofonami zarówno do zastosowań konferencyjnych jak i do wokalu. Ich zaletami są z pewnością prostota i to że nie wymagają zewnętrznego zasilania
Mikrofony pojemnościowe (elektrostatyczne), które w przeciwieństwie do dynamicznych wymagają dodatkowego zasilania. Znacznie częściej wykorzystywane są do celów profesjonalnych.

Mikrofony można także podzielić na różne kategorie ze względu na zastosowanie. Dlatego znajdziesz tutaj zarówno mikrofony do wokalu, nagłośnienia instrumentów czy perkusji. Ważną podkategoria są systemy bezprzewodowe, czyli zestawy z mikrofonami, gdzie sygnał z nadajnika do odbiornika przesyłany jest bezprzewodowo. Oprócz mikrofonów w tej kategorii umieściliśmy także płyty oraz gotowe zestawy do karaoke, a także wszelkiego rodzaju akcesoria począwszy od statywów i kabli, a kończąc na profesjonalnych kabinach wokalowych do studia nagrań.

Nie wiesz czy wybrać mikrofon dynamiczny czy pojemnościowy? Czy system bezprzewodowy sprawdzi się w Twoich przypadku? Zadzwoń, napisz. Zawsze chętnie podpowiemy i doradzimy.