MusicAudio.pl » Mikrofony » Mikrofony pojemnościowe » Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 mt Stereo Set
Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 mt Stereo Set

Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 mt Stereo Set

Mikrofon pojemnościowy.


Neumann TLM 103 mt Stereo Set to nowy standard dla rejestracji dźwięku w przemyśle muzycznym, a także w warunkach domowych. Mikrofon stanowi jakość gwarantowaną przez markę Neumann, a jednocześnie dostępny jest w przystępnej cenie. Jak wszystkie mikrofony serii TLM, model 103 oparty został na beztransformatorowym obwodzie, który dobrze tłumi sygnał wspólny i zapobiega zakłóceniom radiowym. Dzięki temu mikrofon cechuje się nieosiągalnym dla innych niskim poziomem szumów własnych i najwyższej jakości pasmem przenoszenia ciśnienia akustycznego. Kapsuła pochodząca z modelu U87 posiada kardioidalną charakterystykę kierunkową, która jest bardzo dobrze zrównoważona akustycznie i zapewnia znakomite tłumienie sygnałów dochodzących z tyłu mikrofonu. Dlatego też mikrofon utrzymuje świetną odpowiedź impulsową oraz charakteryzuje się bardzo szczegółową reprodukcją dźwięków instrumentów i głosu z zachowaniem najdrobniejszych niuansów bez jakichkolwiek zabarwień.

Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 mt Stereo Set - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 mt Stereo Set - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 mt Stereo Set - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 mt Stereo Set - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 mt Stereo Set
Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 mt Stereo Set
9 899,00 zł
 • DARMOWA DOSTAWA  DARMOWA DOSTAWA do 10 RAT 0%
 • Raty Credit Agricole Santander e-raty Oblicz
Pełny opis produktu:

Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 mt Stereo Set

 • OPIS


  Nowy standard dla domowej rejestracji dźwięku oraz dla przemysłu muzycznego. Mikrofon dla wszystkich, którzy mimo ograniczeń budżetowych, nie chcą rezygnować z bezkompromisowej reprodukcji dźwięku, właściwej dla mikrofonów Neumann. Mikrofon ten posiada charakterystykę kardioidy i wykazuje bardzo niski poziom szumów własnych. TLM 103* jest mikrofonem o dużej membranie, idealnym do wszelkich profesjonalnych i półprofesjonalnych zastosowań, wymagających najwyższej jakości dźwięku przy ograniczonym budżecie.

  Dzięki zastosowaniu wypróbowanego i rzeczywiście beztransformatorowego obwodu, znanego z wielu mikrofonów Neumann, TLM 103 cechuje się nieosiągalnym dla innych niskim poziomem szumów własnych oraz najwyższej próby pasmem przenoszenia ciśnienia akustycznego. Kapsuła, pochodząca z modelu U 87, posiada charakterystykę kardioidy, jest zrównoważona akustycznie i zapewnia znakomite tłumienie sygnałów dochodzących z tyłu mikrofonu.

  Zastosowania


  Ze względu na uniwersalną charakterystykę kardioidalną, prostą obsługę, wyjątkowo niski poziom szumów własnych oraz cenę, TLM 103 jest przeznaczony do wszystkich wymagających wysokiej jakości dźwięku rodzajów zastosowań, od domowych studiów nagrań, do profesjonalnych transmisji i komercyjnych studiów nagrań.

  Wykres biegunowy


  TLM 103 jest wyposażony w dużą membranową kapsułę o charakterystyce kardioidy. Skupiając się na tym wykresie – stosowanym w większości sytuacji nagraniowych – zoptymalizowane zostało tłumienie niepożądanych dźwięków dochodzących z tyłu. Dźwięki pozaosiowe są odtwarzane z zachowaniem naturalności, przy zwiększonej izolacji. Prowadzi to również do znacznego tłumienia sprzężeń, gdy mikrofon stosowany jest "na żywo" lub, gdy czynnikiem sprzęgającym jest odtwarzający głośnik.

  Charakterystyka akustyczna


  TLM 103 zbiera dźwięk od frontu, który jest ozdobiony logo Neumann. Duża, membranowa kapsuła K 103 jest oparta na kapsule K 87, dobrze znanej z modeli mikrofonów U 67 / U 87. Kapsuła posiada płaską charakterystykę częstotliwościową do poziomu 5 kHz, powyżej której występuje szerokie, płaskie podbicie o 4 dB. Duży, druciany grill chroni kapsułę przed podmuchami wywołanymi wymawianiem głosek wybuchowych. Charakterystyka została osiągnięta bez uciekania się do korygujących efektów rezonansowych. Dlatego też mikrofon utrzymuje znakomitą odpowiedź impulsową i reprodukuje najdrobniejsze szczegóły muzyczne i głosowe bez jakichkolwiek zabarwień.

  Charakterystyka elektryczna


  Poziom szumów własnych został skrajnie zminimalizowany, co obrazuje poziom 7 dB-A / 17,5 dB CCIR. Dzięki temu nawet najcichsze sygnały są reprodukowane bezszumowo. Ponieważ mikrofon jest w stanie obsługiwać poziomy ciśnienia akustycznego do 138 dB bez zniekształceń, TLM 103 zapewnia ważony zakres dynamiczny wynoszący 131 dB.

  Litery TLM oznaczają mikrofon beztransformatorowy (transformerless microphone). Technologia TLM zakłada zastąpienie zwyczajowego transformatora wyjściowego elektronicznym obwodem. Obwód ten, podobnie jak tradycyjne transformatory, zapewnia dobre tłumienie sygnału wspólnego i zapobiega zakłóceniom radiowym, które mogą mieć wpływ na zrównoważony sygnał audio.

  Bezpieczeństwo użytkownika


  Cała konstrukcja wewnętrzna opiera się na elastycznym zawieszeniu, co eliminuje szumy strukturalne, które mogłyby zakłócać działanie mikrofonu TLM 103. Co więcej, kapsuła jest mocowana elastycznie. Skala częstotliwości sięga poniżej 20 Hz i dlatego też każdy, nawet bardzo niski sygnał basowy, jest reprodukowany bez zabarwień.

  Ze względu na rozszerzenie częstotliwości, TLM 103 jest bardziej czuły na zakłócenia konstrukcyjne i szum wiatru. Aby zapobiec takim zakłóceniom oferujemy takie akcesoria, jak elastyczne zawieszenie EA 1 oraz ekran WS 87. Do nagrywania wokali w bezpośredniej bliskości zalecamy stosowanie ekranów PS 15 lub PS 20.

  SPECYFIKACJA


  • Charakterystyka kierunkowa: kardioidalna
  • Zakres częstotliwości: 20 Hz - 20 kHz
  • Impedancja: 50 Ω
  • Maksymalne ciśnienie akustyczne (SPL): 138 dB (THD = 0.5%)
  • Maksymalne napięcie wyjściowe: 13 dBu
  • Napięcie zasilania: 48 V ± 4 V
  • Pobór prądu: 3 mA
  • Złącze: XLR 3 F
  • Waga mikrofonu: 450 g
  • Wymiary mikrofonu: 60 × 132 mm (średnica x długość)
  • Kolor: czarny

  W ZESTAWIE ZNAJDUJE SIĘ


  • 2 x mikrofon TLM 103 mt
  • 2 x koszyk przeciwwstrząsowy EA 1 mt
  • Aluminiowa walizka (case)

   

  Zobacz też inne mikrofony pojemnościowe: [Zestaw Mikrofonów AKG C214 Stereo Set], [Mikrofon pojemnościowy AKG C314 Stereo Set], [Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 Stereo Set].