MusicAudio.pl » Mikrofony » Mikrofony pojemnościowe » Mikrofon pojemnościowy Neumann U 87 Ai Studio Set
Mikrofon pojemnościowy Neumann U 87 Ai Studio Set

Mikrofon pojemnościowy Neumann U 87 Ai Studio Set

Mikrofon pojemnościowy.


Neumann U 87 Ai Studio Set to prawdopodobnie najbardziej znany i najczęściej wybierany mikrofon studyjny. Posiada trzy przełączane charakterystyki kierunkowe do wyboru: dookólną, kardioidalną i ósemkową, co razem z możliwością włączenia filtra tłumienia wstępnego, zapewnia wygodne zastosowanie w szeregu różnych przypadków. Włączenie filtra, powala dla mikrofonu radzić sobie z ciśnieniem dźwięku do 127 dB bez przesterowań.

Neumann U 87 Ai Studio Set doskonale przetwarza brzmienie mowy i wokalu, stanowiąc dobry wybór dla większości zastosowań studyjnych, transmisji na żywo, w filmach i TV. Ponadto mikrofon może być używany wyjątkowo blisko źródła dźwięku, bez obaw, że dźwięk stanie się nienaturalnie szorstki.

Ze względu na wysoką jakość i wszechstronność zastosowań, U 87 Ai Studio Set często wybierany jest jako główny rejestrator przy nagrywaniu orkiestr, mikrofon punktowy dla poszczególnych instrumentów, a także jako mikrofon wokalny we wszystkich typach muzyki i mowy.

Mikrofon pojemnościowy Neumann U 87 Ai Studio Set - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann U 87 Ai Studio Set - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann U 87 Ai Studio Set - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann U 87 Ai Studio Set - miniatura
Pokaż więcej zdjęć
Mikrofon pojemnościowy Neumann U 87 Ai Studio Set Pokaż więcej zdjęć
Mikrofon pojemnościowy Neumann U 87 Ai Studio Set Pokaż więcej zdjęć
12 374,00 zł
 • DARMOWA DOSTAWA  DARMOWA DOSTAWA do 10 RAT 0%
 • Raty Credit Agricole do 10 x RAT 0% - BNP Paribas
 • Santander e-raty Oblicz
Pełny opis produktu:

Mikrofon pojemnościowy Neumann U 87 Ai Studio Set

 • OPIS


  U 87 jest prawdopodobnie najbardziej znanym i najczęściej używanym mikrofonem studyjnym. Wyposażono go w kapsułę z dużą podwójną diafragmą o trzech charakterystykach kierunkowości: wszechkierunkową, kardioidalną i ósemkową. Można dokonywać ich wyboru za pomocą przełącznika znajdującego się poniżej siatkowanej główki.

  Dodatkowo przenoszenie pasma niskich tonów może zostać zredukowane w celu kompensacji efektu zbliżenia (proximity effect).

  Zastosowanie


  U 87 Ai to mikrofon pojemnościowy o dużej diafragmie, trzech charakterystykach kierunkowości i unikalnych właściwościach pracy z częstotliwościami i transjentami. Użytkownicy z miejsca rozpoznają model dzięki jego wyrafinowanemu designowi. Jest on dobrym wyborem dla większości zastosowań studyjnych, przy nadawaniu, w filmach i telewizji.

  U 87 Ai używany jest jako główny rejestrator przy nagrywaniu orkiestr, mikrofon punktowy dedykowany poszczególnym instrumentom, a także, bardzo często, jako mikrofon wokalny we wszystkich typach muzyki i mowy.

  Właściwości akustyczne


  U 87 Ai odbiera główne źródła dźwięku od frontu, gdzie znajduje się logo firmy Neumann. Pasmo przenoszenia w przypadku kardioidy i ósemki jest bardzo wyrównane przy padaniu dźwięku od przodu, nawet przy wyższych zakresach częstotliwości. . Mikrofon może być użyty nawet, gdy źródło dźwięku znajduje się wyjątkowo blisko, bez obaw, że dźwięk stanie się nienaturalnie szorstki. Dzięki zastosowaniu filtru górnoprzepustowego (high-pass filter), zakłócenia pochodzące z poddźwięków lub niskich częstotliwości są wyraźne zredukowane.

  Charakterystyki kierunkowości


  Kapsuła z podwójną diafragmą została elastycznie zamontowana i chroniona jest przez dużą główkę mikrofonu. Przełącznik znajdujący się pod nią, daje możliwość wyboru trzech trybów charakterystyki: wszechkierunkowej, kardioidalnej i ósemkowej. Informacja o aktualnym trybie pracy pokazana jest za pomocą symbolu w okienku tuż nad przełącznikiem

  Właściwości techniczne


  Litera "A" w nazwie nawiązuje do dużo wcześniejszej generacji, a sam mikrofon porównywalny jest z serią U 87 i produkowaną w latach 1967-1986. Modyfikacje dotknęły tylko części elektronicznych, sama kapsuła pozostała niezmieniona.

  Nowoczesny układ ponosi możliwości użytkowania mikrofonu U 87 Ai bez niepożądanych przesterowań. Dzieje się tak dzięki uzyskaniu napięcia bias (niezerowego) w kapsule poprzez zmniejszenie oporności. Rezultatem jest zwiększenie czułości mikrofonu o 10 dB dla identycznych poziomów ciśnienia akustycznego, a także poprawiony stosunek sygnału do hałasu wynoszący 3 dB.

  Filtry i tłumienie


  Przełącznik ulokowany z tyłu urządzenia tłumi czułość o 10 dB. Gdy znajduje się w pozycji włączonej, mikrofon toleruj ciśnienie dźwięku do 127 dB (odpowiednik ciśnienia dźwięku rzędu 45 Pa) bez występowania przesterowań. Dodatkowy przełącznik, również znajdujący się z tyłu, służy do zmiany częstotliwości granicznej w mikrofonie. Pozwala to redukować zakłócenia pochodzące z niskich częstotliwości już w momencie zbierania dźwięku przez urządzenie. Funkcja ta kompensuje również nieuniknione podbicie basu, które występuje we wszystkich mikrofonach gradientowych, gdy źródło dźwięku znajduje się ekstremalnie blisko (efekt zbliżenia).

  Kardioidalna charakterystyka zapewnia gładkie pasmo przenoszenia przy odległości źródła dźwięku rzędu 3-40 cm, a w przypadku ósemkowej - nawet przy dystansie 15-20cm.

  SPECYFIKACJA


  • Łączność: przewodowa
  • Zastosowanie: mikrofon studyjny
  • Przetwornik mikrofonowy: ciśnieniowo-gradientowy
  • Charakterystyka kierunkowości: dookólna, kardioidalna, ósemkowa
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
  • Przełącznik: tłumik, filtr dolnozaporowy, charakterystyka kierunkowości
  • Poziom szumów: 26/23/25 dB (charakterystyka dookólna/kardioidalna/ósemkowa)
  • Wymiary mikrofonu: 56 x 200 mm (średnica x długość)
  • Waga mikrofonu: 500 g
  • Poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 177 dB (charakterystyka kardioidalna; THD = 0.5%)
  • Pobór prądu: 0.8 mA
  • Impedancja: 200 Ω
  • Kolor: niklowy

  W ZESTAWIE ZNAJDUJE SIĘ


  • Mikrofon U 87 Ai
  • Koszyk przeciwwstrząsowy EA 87
  • Drewniane pudełko na mikrofon 87 Ai
  • Opakowanie: kartonowe pudełko

   

  Zobacz też inne mikrofony pojemnościowe: [Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 170 R MT], [Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 mt Stereo Set], [Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 Stereo Set]