MusicAudio.pl » Instrumenty klawiszowe » Pianina cyfrowe » Stacjonarne » Pianino cyfrowe KORG G1B AIR BK
Pianino cyfrowe KORG G1B AIR BK

Pianino cyfrowe KORG G1B AIR BK

Pianino cyfrowe KORG G1B AIR to flagowy instrument marki KORG, które zarówno pod względem odczucia jak i brzmienia, doskonale odzwierciedla  pianino akustyczne. Wyposażone zostało w pełnoważoną klawiaturę młoteczkową RH3 (Real Weighted Hammer Action 3) z 88 klawiszami i 5 poziomami czułości dynamiki. Młoteczki zostały wyważone jak w pianinie klasycznym - cięższe w dolnych rejestrach i lżejsze w górnych. Ponadto na pokładzie znajdują się autentyczne, realistyczne brzmienia 3 najlepszych fortepianów koncertowych. KORG wybrał odrestaurowane instrumenty z fabryk w Niemczech, Austrii i Japonii. Za wyjątkowy realizm brzmień odpowiada zaawansowany silnik brzmieniowy Stereo PCM oparty na wielowarstwowych samplach z dokładną analizą gry tak, aby warstwy płynnie przechodziły między sobą. Dodatkowo każde brzmienie pianina wzbogacone zostało o specjalne efekty pogłosowe, które naturalnie powstają podczas gry w instrumencie akustycznym jak rezonans strun czy efekt dźwiękowy puszczonych klawiszy (symulacja Key-Off). Na pokładzie znajduje się też transmisja Bluetooth do bezprzewodowego odtwarzania muzyki z urządzeń mobilnych jak tablet, smartfon.

Pianino cyfrowe KORG G1B AIR BK Pokaż więcej zdjęć
Pianino cyfrowe KORG G1B AIR BK - miniatura
Pianino cyfrowe KORG G1B AIR BK - miniatura
Pianino cyfrowe KORG G1B AIR BK - miniatura
Pianino cyfrowe KORG G1B AIR BK - miniatura
Pianino cyfrowe KORG G1B AIR BK Pokaż więcej zdjęć
5 999,00 zł
 • DARMOWA DOSTAWA  DARMOWA DOSTAWA do 10 RAT 0%
 • Raty Credit Agricole do 10 x RAT 0% - BNP Paribas
 • Santander e-raty Oblicz
Stwórz własny zestaw i Kup TANIEJ!
BEHRINGER HPM1000 BK
[ Słuchawki ]
-14zł
99,00zł  85,00zł
Słuchawki BEHRINGER HPM1000 BK
BEHRINGER HPM1000
[ Słuchawki ]
-24zł
99,00zł  75,00zł
Słuchawki BEHRINGER HPM1000
Pełny opis produktu:

Pianino cyfrowe KORG G1B AIR BK

 • KORG G1B AIR BK flagowe pianino cyfrowe

  Brzmienia trzech najlepszych fortepianów koncertowych na pokładzie.
  Serce G1 stanowią 3 najbardziej popularne fortepiany koncertowe, każde z nich ma unikalny charakter. Żadna manufaktura na świecie nie stworzyła dotąd pianina, które sprostałoby wymaganiom każdego pianisty, dlatego KORG wybrał 3 odrestaurowane instrumenty z fabryk w Niemczech, Austrii i Japonii. Dzięki temu możesz teraz doświadczyć dźwięki trzech zupełnie różnych fortepianów w Twoim domu, wybierając brzmienie do odpowiedniej muzyki.


  German Piano.
  Prawdopodobnie najbardziej popularne pianino na świecie, wybierane przez wielu pianistów i sale koncertowe. Charakteryzuje się bogactwem brzmienia wysokich tonów, okrągłym basem i mocnym dźwiękiem.


  Austrian Piano.
  Instrument z bogatą historią, oferuje ciepłe, ale zarazem doskonałe, pełno barwne brzmienie.


  Japanese Piano.
  Japońskie pianino charakteryzuje się dynamicznym dźwiękiem i jest często wykorzystywane w wielu gatunkach muzycznych ,od muzyki klasycznej po jazz i pop.


  Wielowarstwowe sample zapewniające wyjątkowy realizm.
  Dla uzyskania brzmienia jak najbardziej zbliżonego do instrumentu akustycznego, trzy główne fortepiany w G1 analizują dynamikę gry tak, aby płynnie przechodzić pomiędzy warstwami próbek fortepianu. Od delikatnego pianissimo do potężnego fortissimo, ekspresja pianisty realistycznie odbija się w dźwiękach.


  Rezonans dampera i rezonans strun.
  Wszystkie trzy fortepiany koncertowe G1 realistycznie odtwarzają efekt „rezonansu dampera”, który powstaje w wyniku rezonansu strun akustycznego pianina, gdy damper jest przyciśnięty. W przypadku gdy damper jest opuszczony i różnie dobrane dźwięki wybrzmiewają uzyskujemy „rezonans strun”. Jest to również charakterystyczne dla akustycznych pianin. Oba efekt zostały technologicznie opracowane przez KORGA i zaczerpnięte z KRONOSA i są dostępne w brzmieniach GP 1 i 2, AP 1 i 2 oraz JP 1 i 2.


  Symulacja Key-off.
  Odtwarza dźwięki, które są generowane podczas gdy alce pianisty podnoszą się z klawiatury.


  Bluetooth audio.
  G1 oferuje bezprzewodową komunikacja z urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth, takimi jak smartfony, tablety, komputery. Dzięki temu możesz np. akompaniować do ulubionych tracków a cappella lub do zespołu. Możesz również to wykorzystać w celach edukacyjnych lub po prostu słuchać muzyki wykorzystując doskonałe nagłośnienie G1.


  Wyrafinowany i elegancki design.
  Nowa koncepcja fortepianu akustycznego sprawia, że G1 przewyższa prosty kształt prostokątnego wyglądu wielu cyfrowych pianin. Nowoczesny design sprawia, że G1 posiada wyjątkowy styl oraz bardzo niewielką głębokość (tylko 29 cm!). Dzięki temu G1 można ustawić nieomalże w każdym miejscu, gdzie będzie się pięknie prezentował. Pianino jest dostępne w kolorach: czarnym, białym i w brązie.


  Klawiatura RH3 oferuje najwyższą jakość gry.
  G1 posiada prawdziwą ważoną klawiaturę młoteczkową RH3, która bardzo precyzyjnie symuluje klawiaturę akustycznego fortepianu, z różnymi strefami twardości klawiatury – cięższa w niskich oktawach, lżejsza w górnym rejestrze. Klawiatura jest niezwykle elastyczna i precyzyjna nawet jeżeli dźwięki są grane bardzo szybko, a wyjątkowa dynamika gry każdego pianisty jest wiernie interpretowana, nawet podczas gry najbardziej złożonych przebiegów. Mamy do wyboru kilka poziomów czułości (light, normal, heavy stable, fixed), dzięki czemu lepiej dopasujemy akcję klawiatury do swoich aktualnych potrzeb.


  Nowy system nagłośnieniowy zapewnia wysoki poziom głośności i wspaniałe brzmienie fortepianu.
  Specjalnie zaprojektowany system nagłośnieniowy przedstawia niezwykle realistyczny obraz brzmień fortepianu i innych instrumentów. System tworzą dwa głośniki o dużej średnicy umiejscowione poniżej klawiatury w obudowie rezonansowej oraz para głośników wysokotonowych zlokalizowana nad klawiaturą. Sekcja wzmacniacza zapewnia 20W mocy wyjściowej dla każdego z czterech głośników, co daje łącznie 80W dynamiki brzmienia o pełnym zakresie częstotliwości.


  Korzystaj z 32 wysokiej jakości brzmień i efektów studyjnych.
  Poza trzema koncertowymi brzmieniami fortepianów, G1 oferuje także brzmienia fortepianu elektrycznego, organy, clavi, wibrafon, gitara akustyczna, smyczki i wiele innych dając łącznie 32 bogate brzmienia. Na pokładzie instrumentu dostępne są również 3 studyjnej jakości efekty: Brillance, Reverb i Chorus.


  Podział klawiatury.
  Różne opcje podziału klawiatury dostępne są po naciśnięciu jednego przycisku. Możesz zastosować np. brzmienie basu z lewej strony, a fortepianu z prawej lub fortepian z lewej i z prawej w tym samy układzie oktaw, możliwości jest bardzo dużo.


  Dwuśladowy rejestrator umożliwia natychmiastowe nagrywanie.
  Nagrywanie jest dostępne na pulpicie. Istnieje możliwość nałożenie na siebie 2 śladów, dzięki temu możesz nagrać osobno lewą i prawą rękę lub nałożyć na siebie dwie różne partie. Tempo odtwarzania zarejestrowanych partii można regulować, a w pamięci instrumentu możemy zapiać 99 utworów.


  40 fortepianowych piosenek z przydatnymi funkcjami do ćwiczeń.
  Oprócz 10 utworów demonstracyjnych, w których prezentowane są różne brzmienia, G1 oferuje również 40 wbudowanych piano songów, które można samodzielnie opracować, dzięki takim możliwością jak: podział i odsłuchanie każdej ręki osobno, kontrola tempa, podział utworów na części A-B z powtórzeniami.

  SPECYFIKACJA:

  • Klawiatura: RH3 (Real Weighted Hammer Action 3), 88 klawiszy ważonych (A0–C8),
  • Poziomy dynamiki: 5 rodzajów,
  • Moduł brzmieniowy: Stereo PCM,
  • Brzmienia: 29 + 3 basowe,
  • Efekty: Brilliance, Reverb, Chorus (każdy po 3 poziomy nasycenia),
  • Wysokość tonu: transpozycja, strojenie główne,
  • Temperamenty: 9,
  • Polifonia: 120,
  • Rejestrator: 2 ścieżki, max. 45000 nut (400 kB),
  • Utwory demo: 50 (różne: 10, pianistyczne: 40),
  • Metronom: ustawiane tempo, bit, dźwięk, poziom,
  • Bluetooth: A2DP,
  • Głośniki: 2 x (20 W + 20 W),
  • Zasilanie: 24 V DC,
  • Pobór mocy: 28 W,
  • Akcesoria w komplecie: zasilacz, instrukcja w j. polskim,
  • Akcesoria opcjonalne (sprzedawane oddzielnie): dedykowana ława regulowana PC 300-BK/WH, PC 110-BK/WH lub inna,
  • Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 822/985 (z otwartym pulpitem) x 1346 x 384 mm,
  • Waga netto: 42 kg,
  • Waga netto: 47 kg,
  • Kolor: BK (Black).


  DEMO:  Inne pianina cyfrowe stacjonarne marki KORG: [pianino cyfrowe KORG C1 Air BK], [pianino cyfrowe KORG XE20SP], [pianino cyfrowe KORG XE20 + statyw STB1]

  pianina cyfrowe stacjonarne innych firm: [pianino cyfrowe YAMAHA ARIUS YDP-165 B], [pianino cyfrowe KURZWEIL M230 SR], [pianino cyfrowe YAMAHA Clavinova CLP-725 B]