PERKUSJE

Perkusje w sklepie muzycznym musicaudio.pl


Instrumenty perkusyjne od zawsze były nieodzownym elementem muzyki. Ciężko jest wyobrazić sobie utwory w jakimkolwiek gatunku muzycznym, w których podstawą nie byłaby perkusja, czy inny instrument perkusyjny nadający rytm i tempo. Perkusja jest bez wątpienia bardzo ważnym i dość skomplikowanym instrumentem, który składa się z wielu elementów. Perkusista musi pamiętać o wielu składowych osprzętu, z których w efekcie końcowym powstanie jeden wspaniale brzmiący instrument - począwszy od tomów, blach i centrali, a skończywszy na statywach, naciągach i pałkach .

Czy perkusja musi być głośna?


Niewątpliwie dużym utrudnieniem w grze na perkusji zawsze były jej gabaryty i głośność. W przypadku wielu osób często były to powody, które dyskwalifikowały naukę gry na tym instrumencie z powodu niewystarczających warunków domowych. Branża muzyczna wyszła na przeciw i takim użytkownikom. Ogólnodostępne i często spotykane stały się już perkusje elektroniczne. Bez wątpienia są to o wiele bardziej komfortowe instrumenty. Łatwiejsze w transportowaniu i przede wszystkim z możliwością pełnej kontroli dźwięku. Możemy bezpośrednio wpiąć się do miksera lub grać na słuchawkach, nie skazując tym samym naszych sąsiadów na regularne napady migreny :) Co więcej, mamy do dyspozycji moduł cyfrowy, dzięki któremu możemy przypisać dowolne brzmienie do każdego z elementów naszego zestawu. Perkusja elektroniczna stała się w wielu przypadkach bardzo wygodnym i dobrym zamiennikiem perkusji akustycznej.

Co znajdziesz w tej kategorii?


Gotowe zestawy perkusyjne akustyczne i elektroniczne, bębny marszowe, conga, bongosy, blachy, talerze, moduły brzmieniowe, tom-tomy, floor tomy, werble, stopy, statywy, uchwyty, pałki, stołki, tłumiki, bijaki, naciągi i wiele innych...

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej porady w doborze sprzętu - zadzwoń lub napisz. Pomożemy.