KOMPUTER I STUDIO

Komputer i studio w sklepie muzycznym musicaudio.pl


Komputer na stałe zagościł w świecie muzyki jako bardzo przydatne i uniwersalne narzędzie pomocne w procesie tworzenia muzyki. Trudno wyobrazić dziś sobie profesjonalne studio nagrań, które podczas produkcji nie wspiera się programami do nagrywania i obróbki dźwięku. Tak samo jest ze sprzętem studyjnym. Praktycznie niemożliwa jest produkcja muzyki w najwyższej jakości bez odpowiedniej konsolety, mikrofonów, kabli, monitorów odsłuchowych, słuchawek, itd..

Czy da się nagrywać w warunkach domowych?


Żyjemy w czasach, w których nie jesteśmy zdani już tylko na profesjonalne i kosztowne sesje w studiach nagraniowych. W dobie komputeryzacji i Internetu ogromną popularność zdobył tzw home recording, czyli domowe studio. Dawniej czyste nagranie dźwięków z jakiegokolwiek instrumentu czy mikrofonu w warunkach domowych było sporym wyzwaniem. Dziś wszystko się zmieniło. Technologia w postaci komputerów i sprzętu muzycznego stała się powszechna i dostępna praktycznie dla wszystkich. Każdy może w już nawet niewielkim budżecie skompletować sobie wystarczające podzespoły, aby cieszyć się nagrywaniem swoich pomysłów w co najmniej półprofesjonalnej jakości.

Co znajdziesz w tej kategorii?


Wszelkiego rodzaju sprzęt studyjny dla amatorów i profesjonalistów. Karty dźwiękowe, które są głównym narzędziem umożliwiającym nagrywanie. Mikrofony studyjne i efekty, które zapewnią bezszumowe rejestrowanie wokalu, czy instrumentów akustycznych. Nie może również zabraknąć miejsca dla klawiatur sterujących, mikserów i automatów perkusyjnych, które umożliwią nam produkcję aranżacji bez potrzeby angażowania całego składu instrumentalistów. Dla właściwej oceny nagrywanych ścieżek niezbędne będą również monitory odsłuchowe lub słuchawki wysokiej jakości. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej porady w doborze sprzętu - zadzwoń lub napisz. Pomożemy.