MusicAudio.pl » Mikrofony » Mikrofony pojemnościowe » Mikrofon pojemnościowy Neumann KMS 105
Mikrofon pojemnościowy Neumann KMS 105

Mikrofon pojemnościowy Neumann KMS 105

Mikrofon pojemnościowy.


Neumann KMS 105 to lider na światowych scenach muzycznych wśród mikrofonów dla wymagających wokalistów. Opracowany został pod kątem zapewniania optymalnego przetwarzania głosu ludzkiego podczas występu na żywo. Mikrofon charakteryzuje się wysoką jakością reprodukcji i gładkim pasmem przenoszenia, doskonale radząc sobie w każdych warunkach scenicznych. Niski poziom szumów własnych i skuteczne eliminowanie przesłuchów, zapewniają idealną współpracę z odsłuchami dousznymi. Jak w każdym mikrofonie serii KSM, tak i w modelu 105 zastosowano beztransformatorowe konwertery impedancji, które uodparniają mikrofon na wysoki poziom SPL (ciśnienie akustyczne) nie dopuszczając do przeciążeń spowodowanych przez silne głoski zwarto-wybuchowe. Ponadto kapsuła pojemnościowa o superkardioidalnej charakterystyce kierunkowej, efektywnie tłumi dźwięki pochodzące z pełnej, 180° strefy odbioru z tyłu mikrofonu.

Mikrofon pojemnościowy Neumann KMS 105 Pokaż więcej zdjęć
Mikrofon pojemnościowy Neumann KMS 105 - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann KMS 105 - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann KMS 105 - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann KMS 105 - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann KMS 105 - miniatura
Pokaż więcej zdjęć
Mikrofon pojemnościowy Neumann KMS 105 Pokaż więcej zdjęć
2 724,00 zł
 • DARMOWA DOSTAWA  DARMOWA DOSTAWA do 10 RAT 0%
 • Raty Credit Agricole Santander e-raty Oblicz
Pełny opis produktu:

Mikrofon pojemnościowy Neumann KMS 105

 • OPIS


  Mikrofon KMS 105 został opracowany pod kątem optymalnego przetwarzania ludzkiego głosu w wymagających warunkach występów na żywo. Wysoka jakość audio i gładkie pasmo przenoszenia sprawiają, że muzycy mogą sprawować optymalną kontrolę nad dźwiękiem w każdych warunkach scenicznych. Mikrofony serii KMS idealnie nadają się do współpracy z dousznym systemem odsłuchu szczególnie dzięki niskiemu poziomowi szumów własnych, a także dzięki radzeniu sobie z przesłuchami. Model KMS 105, posiadający charakterystykę superkardioidalną, szczególnie dobrze tłumi dźwięki pochodzące z pełnej, 180-stopniowej sfery odbioru z tyłu urządzenia.

  Właściwości akustyczne


  Studyjna kapsuła pojemnościowa użyta w konstrukcji mikrofonu serii KMS stanowi bazę transmisji dla wszystkich niuansów związanych z głosem ludzkim. W porównaniu z innymi mikrofonami doręcznymi, posiadającymi w większości kapsuły dynamiczne, seria KMS posiada szczególnie wysoką czystość akustyczną, szeroki zakres częstotliwości przenoszonych i bardzo dobrą jakość transjentów. Zastosowane w KMS 105 drobiazgowo dopasowany filtr akustyczny oraz beztransformatorowy konwerter impedancji radzący sobie z wysokim poziomem ciśnienia dźwięku chroni urządzenie przed przeciążeniami powodowanymi m.in. przez silne dźwięki zwarto-wybuchowe.

  Pomimo świetnych właściwości tłumiących hałasy, zarówno głoski szczelinowe jak i syczące odzwierciedlane są z naturalnym akcentowaniem, co możliwe jest tylko dźwięki mikrofonom pojemnościowym. Ponadto wspomniany filtr akustyczny został zaprojektowany tak, aby zachować wyjątkowe w tych mikrofonach charakterystyki kierunkowości nawet w zakresie niskich częstotliwości. Filtry zapewniają mikrofonowi KMS 105 wysoką ochronę przed występowaniem sprzężeń zwrotnych w sytuacjach użycia wraz ze scenicznym systemem nagłośnieniowym.

  Z racji tego, że mikrofon działa przeważnie w dużej bliskości źródła dźwięku, w celu jak najlepszej jakości przenoszenia niskich tonów, w omawianych kapsułach zastosowano elektroniczny efekt kompensacji efektu zbliżenia (proximity effect). Dodatkowo mikrofon posiada stały, wbudowany filtr górnoprzepustowy (high-pass) o częstotliwości granicznej rzędu 120 Hz (-3 dB, mierzone w polu swobodnym). Zakres dynamiki mikrofonów serii KMS jest na poziomie 132 dB, a maksymalne ciśnienie dźwięku wynosi 150 dB. Poziom szumu własnego wynosi tylko 18 dB (według charakterystyki częstotliwościowej A) i pozwala na użycie przy źródłach bardzo mocnego dźwięku bez obawy o dodatkowe hałasy. Nawet przy dużej odległości mikrofon działa z dużym stosunkiem sygnału do hałasu, dając wolność poruszania się i ekspresji kreatywności - tak ważnych dla artystów cech. Dzięki beztransformatorowemu układowi, sygnał mikrofonowy może być transmitowany kablem na duże dystanse bez strat w jakości dźwięku.

  Właściwości mechaniczne


  Mikrofon zaprojektowany do użycia na scenie wymaga szczególnie wytrzymałej konstrukcji. KMS 105 posiada korpus z grubej blachy, co zapewnia dodatkową ochronę przed hałasami użytkowymi. Główkę mikrofonu wykonano z hartowanej stali. W razie potrzeby np. w celu czyszczenia wewnętrznych filtrów akustycznych może być ona łatwo odkręcona.

  Transportowanie


  Mikrofon KMS 105, wraz ze scenicznym uchwytem montażowym, wyposażony jest w atrakcyjną pikowaną torbę, która spełnia wymagania solidności w warunkach trasy.

  CHARAKTERYSTYKA


  • Sceniczne brzmienie Neumanna
  • Wspaniała przejrzystość wokalu/mowy
  • Kardioidalna charakterystyka kierunkowości
  • Efektywna ochrona przed głoskami wybuchowymi dzięki filtrowi pop
  • W komplecie uchwyt mikrofonowy i pokrowiec

  SPECYFIKACJA


  • Przetwornik mikrofonowy: ciśnieniowo-gradientowy
  • Charakterystyka kierunkowości: kardioidalna
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
  • Poziom szumów własnych: 28 dB
  • Poziom ciśnienia akustycznego (SPL): 150 dB (THD = 0.5%)
  • Złącze: XLR3F
  • Pobór prądu: 3.5 mA
  • Impedancja: 50 Ω
  • Wymiary: 48 x 180 mm (średnica x długość)
  • Waga: ok. 300 g

  W ZESTAWIE ZNAJDUJE SIĘ


  • Mikrofon Neumann KMS 105
  • Uchwyt mikrofonowy SG 105
  • Pokrowiec  Zobacz też inne Mikrofony pojemnościowe: [Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 mt], [Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103], [Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 103 Studio Set].