MusicAudio.pl » Mikrofony » Mikrofony pojemnościowe » Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 67
Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 67

Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 67

Mikrofon pojemnościowy.


Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 67 jest nowoczesnym rozwinięciem legendarnego modelu lampowego UI 67. Zastosowano w nim układ oparty na najnowszej technologi, która wiernie oddaje charakterystykę brzmienia U 67. Mikrofon posiada tłumienie wstępne, filtr górnoprzepustowy i trzy przełączane charakterystyki kierunkowe: dookólną, kardioidalną i ósemkową. Jak we wszystkich mikrofonach serii TLM, także w modelu 67 zastąpiono klasyczny transformator wyjściowy układem elektronicznym. Zapewnia to dobry poziom tłumienia sygnału współbieżnego i zapobiega zakłóceniom, które mogłyby wpłynąć na zbalansowany sygnał linii modulacji. Dodatkowo elastyczne mocowanie kapsuły zapewnia ochronę przed zakłóceniami i hałasem pochodzenia strukturalnego. Ze względu na szeroki wachlarz możliwości, TLM 67 świetnie nadaje się jako mikrofon wokalny do zastosowań w dowolnym gatunku muzycznym. Bardzo dobrze sprawdzi się także w zespole czy orkiestrze jako mikrofon główny lub punktowy, obsługujący konkretne instrumenty.

Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 67 - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 67 - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 67 - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 67 - miniatura
Pokaż więcej zdjęć
Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 67
Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 67
8 860,00 zł
 • DARMOWA DOSTAWA  DARMOWA DOSTAWA do 10 RAT 0%
 • Raty Credit Agricole Santander e-raty Oblicz
Pełny opis produktu:

Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 67

 • OPIS


  Neumann TLM 67 to nowoczesne rozwinięcie technologiczne legendarnego lampowego U 67 z lat 60. W świecie mikrofonów studyjnych numery "47", "67" i "87" wiążą się z cechami, które powodują entuzjazm pośród profesjonalistów. Nie ma w tym żadnego przypadku, że w nazwie nowego TLM 67 występuje właśnie ta liczba. Pod wieloma względami TLM 67 oparty jest na budowie modelu z lat 60-tych ubiegłego wieku, legendarnego U 67. Tak samo, jak ów model, nowy TLM 67 posiada kapsułę K 67. Dodatkowo, nowoczesny projekt układu wiernie oddaje charakterystykę brzmienia klasycznego U 67, bez użycia lamp. Podobna technologia układowa okazała się sukcesem w przypadku TLM 49. TLM 67 jest niezwykle wszechstronny. Trzy charakterystyki kierunkowości (dookólna, kardioidalna i ósemkowa) określane przełącznikiem, wybieralne 10-decybelowe tłumienie wstępne i filtr górnoprzepustowy (high-pass) pozwalają na bardzo szczegółowe dostosowanie mikrofonu do różnorodnych warunków, jakie mogą wystąpić podczas nagrywania.

  Zastosowanie


  Dzięki rozszerzonym możliwościom kontroli TLM 67 posiada wiele zastosowań. Poza swą podstawową rolą jako mikrofonu wokalnego w dowolnym gatunku muzycznym i wszelkich zastosowaniach mowy, model ten może występować również w użyciu orkiestrowym jako główny mikrofon lub mikrofon punktowy, obsługujący konkretne instrumenty.

  Właściwości akustyczne


  Główny kierunek odbioru sygnału podkreślony został logiem Neumanna. Dwudiafragmowa kapsuła została zamknięta w dużej osłonie z drucianej siatki. Charakterystyki kierunkowe - wszechkierunkowa, kardioidalna, bądź ósemkowa - mogą być wybierane za pomocą przełącznika tuż pod siatkową częścią obudowy. Informacja o aktualnym trybie pracy pokazana jest za pomocą symbolu w okienku tuż nad przełącznikiem.

  Właściwości techniczne


  Skrót TLM należy rozwinąć jako "Transformerless Microphone", czyli mikrofon beztransformatorowy. W TLM 67, układ elektroniczny zastąpił konwencjonalny transformator wyjściowy. Tak jak swój odpowiednik, zastosowany układ zapewnia dobry poziom tłumienia sygnału współbieżnego i zapobiega zakłóceniom, które mogłyby wpłynąć na zbalansowany sygnał linii modulacji. Mikrofon zdolny jest do pracy z ciśnieniem dźwięku do 105 dB, bez występowania przesterowań, a jego zakres dynamiki wynosi 94 dB (według charakterystyki częstotliwościowej A) bez konieczności użycia przełącznika tłumienia wstępnego.

  Filtr i tłumienie wstępne:


  Przełącznik tłumienia wstępnego z tyłu mikrofonu może zostać użyty w konieczności zredukowania poziomów transmisji o około 10 dB. Powinien być zastosowany tylko wówczas, gdy istnieje możliwość przeciążenia urządzeń audio spowodowanego zbyt dużym ciśnieniem dźwięku. Użycie tej funkcji nie zwiększa zakresu dynamiki mikrofonu, lecz raczej przesuwa jego parametry (o 10 dB) w kierunku wyższych poziomów ciśnienia. Kolejny przełącznik znajdujący się z tyłu urządzenia służy do zmiany ustawienia częstotliwości granicznej (cutoff frequency) wbudowanego filtru górnoprzepustowego (high-pass filter) i przyczynia się do tłumienia zanieczyszczeń pochodzących od uderzeń i wiatru, a także do kompensowania efektu zbliżenia (proximity effect).

  Niezawodność użytkownika


  Elastyczne zamontowanie kapsuły zapewnia ochronę przed występowaniem zakłóceń i hałasów pochodzenia strukturalnego. W razie potrzeby tłumienia hałasów strukturalnych i wietrznych, dostępne są jako dodatkowe akcesoria: elastyczne zawieszenie EA 87 i osłona wietrzna WS 87. Pop filtry PS 15 i PS 20 mogą zostać użyte, gdy źródło dźwięku znajduje się w bardzo bliskiej odległości od urządzenia.

  Wyżej wymienione akcesoria (czyli EA 87, WS 87, PS 15 oraz PS 20) są sprzedawane oddzielnie.

  Wygląd zewnętrzny


  TLM 67 to pojemnościowy mikrofon o dużej diafragmie, konstrukcji w klasycznym stylu neumann'a i o unikalnym dwubarwnym diesignie. Stylowa, perłowo-szara obudowa mikrofonu, połączona z klasycznym wykończeniem w niklu, nadaj wyróżniającej go indywidualności.

  Legendarny i często kopiowany design mikrofony Neumann U 67 po raz pierwszy użyty został dzięki współpracy specjalistów firmy Neumann ze znanym niemieckim projektantem Wilhelmem Braun-Feldwegem. Design mikrofonu TLM 67 reprezentuje nowoczesne rozwinięcie tego znanego z U 67, przenosząc jego szalenie korzystny wpływ na brzmienie do naszych czasów. Powiększony design obudowany ma za zadanie połączyć trendy mikrofonów z przeszłości i przyszłości.

  Z okazji 80-tej rocznicy powstania firmy Neumann uhonoruje jej twórcę, Georga Neumanna, trójwymiarowym emblematem z metalu, umieszczonym z przodu TLM 67. Na pociągający charakter produktów Neumann składa się każdy detal mikrofonu.

  SPECYFIKACJA


  • Typ mikrofonu: pojemnościowy
  • Charakterystyka kierunkowości: przełączana - wszechkierunkowa, kardioidalna, ósemkowa
  • Wymagane zasilanie Phantom: tak
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
  • Czułość (przy 1 kHz do 1 kΩ): 10/18/9 mV/Pa (wszechkierunkowa/kardioidalna/ósemkowa)
  • Impedancja znamionowa: 50 Ω
  • Impedancja znamionowa obciążenia: 1 kΩ
  • Równoważny poziom szumów, CCIR: 29/24/30 dB (wszechkierunkowa/kardioidalna/ósemkowa)
  • Równoważny poziom szumów, a-ważony: 16/11/17 dB-A (wszechkierunkowa/kardioidalna/ósemkowa)
  • Typowy poziom SPL dla K < 0.5%: 110/105/111 dB (wszechkierunkowa/kardioidalna/ósemkowa)
  • Typowy poizom SPL dla K < 5%: 130/125/131 dB (wszechkierunkowa/kardioidalna/ósemkowa)
  • Współczynnik sygnał-szum, CCIR (re. 94 dB SPL): 65/70/64 dB (wszechkierunkowa/kardioidalna/ósemkowa)
  • Współczynnik sygnał-szum, A-ważone (re. 94 dB SPL): 78/83/77 dB-A (wszechkierunkowa/kardioidalna/ósemkowa)
  • Maksymalne napięcie wyjściowe: -1 dBu
  • Maks. poziom SPL: 125 dB
  • Napięcie zasilania (P48, IEC 61938): P48
  • Pobór prądu: 3 mA
  • Typ złącza: XLR 3 F
  • Długość: 200 mm
  • Średnica: 56 mm
  • Kolor: srebrny

  W ZESTAWIE ZNAJDUJE SIĘ


  • Mikrofon TLM 67
  • Drewniane pudełko na mikrofon  Zobacz też inne mikrofony pojemnościowe: [Mikrofon pojemnościowy AKG C414 XLS], [Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 102 Studio Set] ,[Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 49 Set].