wróć
Wróć do kategorii MIKROFONY POJEMOŚCIOWE

Studio Projects TB1

1799 zł
pozioma
szt.
pozioma
Produkt na zamówienie
Produkt: Na zamówienie
Wysyłka: zwykle w ciągu 2-3 dni.
pozioma
Darmowy transport
DARMOWY TRANSPORT
pozioma
Oblicz CA Raty
pozioma
OPIS PRODUKTU
RECENZJE
ZAPYTAJ O PRODUKT

Mikrofon pojemnosciowy lampowy

  Mikrofon skonstruowany zgodnie z regułą, że najlepsze mikrofony budowane są z minimalnej ilości elementów o jak najwyższej jakości. Zawiera ręcznie dobieraną podwójną triodę 6072. Ciepły, "przeźroczysty" dźwięk. Solidna konstrukcja. Charakterystyka nerkowa. W wyposażeniu zasilacz z kablem i walizka.

Mikrofony STUDIO PROJECTS
Obecnie na rynku jest wiele mikrofonów produkowanych w Chinach. Niektóre są dobrej jakości, a wśród nich mikrofony Studio Projects wyróżniają się pod dwoma względami:
Od powstania firmy Studio Projects nie wstydzi się miejsca produkcji - widać nie ma się czego wstydzić!
Mikrofony opracowane przez Studio Projects na początku dekady były tak dopracowane i udane, że z niewielkimi zmianami, głównie wyposażenia, wszystkie modele były sprzedawane do roku 2006. Taka strategia przypomina działanie najbardziej renomowanych producentów na świecie.
Na opakowaniach możemy przeczytać, że mikrofony produkowane są w fabryce 797 Audio w Pekinie, znanej z solidności. Wszystkie mikrofony są sprawdzane na miejscu, a następnie każdy egzemplarz jest testowany powtórnie przez firmę Studio Projects w Kalifornii.

Nowe wersje mikrofonów Studio Projects
Po długim okresie produkcji i analizie opinii użytkowników, w październiku 2006 Studio Projects wprowadza całkiem nowe wersje swoich mikrofonów.
Ulepszono elektronikę, szczególnie w serii B, oraz strojenie membran. W efekcie uzyskano jeszcze lepsze brzmienie, oraz wzrost stosunku sygnału do szumu. Poszerzono funkcjonalność mikrofonów oraz jakość wykonania i wygląd obudowy.
W serii C zastosowano nowatorskie układ zawieszenia przeciwwstrząsowego "Halo". Zawieszenie to firma planuje produkować również dla najbardziej cenionych modeli mikrofonów innych producentów. Nowe mikrofony są nieco droższe niż poprzednie, ale jest to nie do uniknięcia dla produktów, które swoją jakością wyrosły już ponad klasę "budżetową".

Seria B
Wszystkie mikrofony z serii B są przetwornikami ciśnieniowo - gradientowymi. Posiadają membranę mylarową o grubości 3 mikronów oraz specjalny układ wewnętrznego zawieszenia kapsuły, izolujący ją od drgań obudowy mikrofonu. Dzięki temu, mikrofony te pracują bardzo dobrze nawet bez uchwytu przeciwwstrząsowego.
Testy mikrofonów B1, B3 i TB1 w polskiej prasie: "Estrada i Studio" nr 9/2002

Specyfikacja TB1:

  • czułość: 25 mV/Pa = -32 dB,
  • charakterystyka kierunkowa: nerkowa,
  • poziom szumu własnego: 16dB(A),
  • stosunek sygnału do szumu: 78 dB,
  • maksymalna wartość sygnału na wyjściu: 500 mV w. skut. (1% THD, 1000Hz),
  • maksymalna wartość poziomu ciśnienia akustycznego: 120dB (1% THD, 1000 Hz),
  • zasilanie: zasilacz DJ-8, 200 V / 1 mA, 6,3 V / 150 mA,
  • akcesoria: zasilacz, kabel sieciowy, uchwyt przeciwwstrząsowy ("pająk"), kabel mikrofonowy (7 szpilek, 5 m), aluminiowa walizka.
Pliki do pobrania*:
Zobacz test mikrofonów serii B

* Do otworzenia dokumentu wymagany Adobe Reader [POBIERZ]
Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji
Pytanie dotyczące produktu: Studio Projects TB1
Imię (i Nazwisko): 
 
Twój e-mail: 
 
Treść wiadomości: 
 
Wpisz wynik dodawania: 
 4 + 3 =
 

Zamieszczone na niniejszej stronie informacje dotyczące towarów i usług nie stanowią oferty w rozumieniu ustawy z dnia z dnia 23 kwietnia 1964 r. kodeks cywilny.