MusicAudio.pl » Mikrofony » Mikrofony pojemnościowe » Mikrofon pojemnościowy Neumann U 89 i mt
Mikrofon pojemnościowy Neumann U 89 i mt

Mikrofon pojemnościowy Neumann U 89 i mt

Mikrofon pojemnościowy.


Neumann U 89 i to profesjonalny mikrofon pojemnościowy będący technicznym rozwinięciem klasycznego modelu U 87. Pod względem wyglądu jest bardzo podobny do U 87, jednakże jest od niego mniejszy i mniej waży. Posiada pięć charakterystyk kierunkowości (U 87 tylko trzy) do wyboru spośród wszechkierunkowej, kardioidalnej, hiperkardioidalnej, szerokokątnej kardioidalnej i ósemkowej. Dodana charakterystyka hiperkardioidalna uskutecznia boczne tłumienie dźwięków. Zastosowana duża kapsuła zapewnia bardzo gładkie pasmo przenoszenia dla wszystkich wykresów biegunowych w obrębie dużego kąta padania. W rezultacie U 89 i uzyskuje jednolite pasmo przenoszenia w warunkach rozproszenia. Dotyczy to każdej z charakterystyk kierunkowości. Ma to duże znaczenie w pomieszczeniach mocno odbijających dźwięki, gdzie zakłócałyby odbiór mikrofonu, docierając z różnych stron. U 89 i, obok doskonałego przetwarzania dźwięku, charakteryzuje się niskimi szumami własnymi pozostającymi na poziomie 17 dB, co dodatkowo poprawia jakość dźwięku.

Mikrofon pojemnościowy Neumann U 89 i mt - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann U 89 i mt - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann U 89 i mt - miniatura
Mikrofon pojemnościowy Neumann U 89 i mt - miniatura
Pokaż więcej zdjęć
Mikrofon pojemnościowy Neumann U 89 i mt
Mikrofon pojemnościowy Neumann U 89 i mt
11 890,00 zł
 • DARMOWA DOSTAWA  DARMOWA DOSTAWA do 10 RAT 0%
 • Raty Credit Agricole Santander e-raty Oblicz
Pełny opis produktu:

Mikrofon pojemnościowy Neumann U 89 i mt

 • OPIS


  U 89 to uniwersalny mikrofon studyjny do zastosowań profesjonalnych. Siateczkowa główka ochrania zamontowaną w środku kapsułę o podwójnej diafragmie. Pokrętło poniżej główki służy do wyboru jednej z pięciu dostępnych charakterystyk częstotliwości. Dzięki temu mikrofon można zaadaptować nawet do dużych powierzchniowo źródeł dźwięku i tych mocno rozprzestrzenionych, a także do źródeł oddalonych na duże dystanse. Wzmacniacz przyjmuje ciśnienie dźwięku do 134 dB bez przesterowań. Wynik ten może zostać zwiększony do 14 dB. Dodatkowe pokrętło aktywuje filtr, który zmienia sposób przenoszenia pasma niskich tonów poniżej 80 Hz bądź 160 Hz.

  Zastosowanie


  U 89 i jest podobny w wyglądzie do U 87. U 89 i jest jednak od niego mniejszy, jak i mniej waży oraz posiada pięć, zamiast trzech charakterystyk kierunkowości i radzi sobie z większym ciśnieniem akustycznym, co sprawia, że mikrofon ten łatwiej zaadaptować do różnych środowisk zastosowania.

  Wykresy biegunowe


  Poza typowymi charakterystykami: wszechkierunkową, kardioidalną i ósemkową, dodaliśmy do zestawu: hiperkardioidalną i szerokokątną kardioidalną. W porównaniu do zwykłej kardioidy, hiperkardioida tłumi dźwięki boczne jeszcze skuteczniej. Szerokokątny kardioida jest szczególnie użyteczna w przypadku wielu źródeł dźwięku.

  Właściwości akustyczne


  U 87 Ai odbiera główne źródła dźwięku od frontu, gdzie znajduje się logo firmy Neumann. Duża kapsuła diafragmowa posiada bardzo gładkie pasmo przenoszenia dla wszystkich wykresów biegunowych w zakresie dużego kąta padania. Krzywe wykresu pozostają równe aż do częstotliwości 10kHz przy kącie odbioru rzędu ± 100°. W rezultacie, U 89 i ma bardzo jednolite pasmo przenoszenia w warunkach rozproszenia w przypadku każdej z charakterystyk kierunkowości. Jest to ważne w przypadku przestrzeni mocno odbijających, w których więcej odbić dociera do mikrofonu z różnych stron. Przy nagraniach z użyciem tego mikrofonu tonalna jakość informacji akustycznej pozostaje niezmieniona. Cechę tę urządzenie osiąga nawet bez uciekania się do efektów korekcji wydźwięku. Kapsuła została zamontowana elastycznie, co pozwala na uniknięcie hałasów strukturalnych, mogących wpłynąć na jego poprawne działanie.

  Filtr i tłumienie wstępne


  Wzmacniacz przyjmuje ciśnienie dźwięku do 134 dB bez przesterowań. Szumy własne pozostają na poziomie 17 dB (według charakterystyki częstotliwościowej A), a zakres dynamiczny wynosi 117 dB. Maksymalne ciśnienie dźwięku może wynieść 140 dB, gdy pokrętło "-6 dB" znajduje się w pozycji ON.

  Obcięcie niskich częstotliwości na poziomie 80 Hz lub 160 Hz można aktywować za pomocą kolejnego przełącznika znajdującego się poniżej główki. Filtr ten tłumi zakłócenia pochodzące z niskich częstotliwości, lecz pozostawia pasmo przenoszenia basu wyrównanym dla bliskich źródeł dźwięku, np. gdyby efekt zbliżenia (proximity effect) wpłynąć niekorzystnie na opracowywany materiał. Stopniowy filtr górnoprzepustowy w pozycji LIN chroni transformator wyjścia przed przeciążeniem związanym z niepożądanymi częstotliwościami subsonicznymi.

  Bezpieczeństwo użytkownika


  Wszystkie nieosłonięte część kapsuły, w tymi diafragmy, posiadają potencjał uziemienia. Technologia ta czyni je niezwykle odpornymi na zakłócenia elektryczne i atmosferyczne, a także zanieczyszczenia powodowane mikroskopijnymi drobinami kurzu.

  SPECYFIKACJA


  • Charakterystyka kierunkowa: wszechkierunkowa, kardioidalna, hiperkardioidalna, szerokokątną kardioidalna i ósemkowa
  • Zakres częstotliwości: 20 Hz - 20 kHz
  • Impedancja: 150 Ω
  • Maksymalne ciśnienie akustyczne (SPL): 134 dB (dla THD = 0.5%)/140 dB (dla THD = 0.5%, z tłumieniem wstępnym)
  • Stosunek sygnału do szumu (dla 94 dB SPL): 66 dB (CCIR)/ 77 dB (A-ważone)
  • Maksymalne napięcie wyjściowe: 0.3 dBu
  • Napięcie zasilania Phantom: 48 V ± 4 V
  • Pobór prądu: 0.8 mA
  • Złącze dopasowujące: XLR 3 F
  • Masa: 400 g
  • Wymiary: 46 × 185 (średnica × długość)
  • Kolor: niklowy

  W ZESTAWIE ZNAJDUJE SIĘ


  • Mikrofon U 89 i
  • Drewniane pudełko na mikrofon (case)

   

  Zobacz też inne mikrofony pojemnościowe: [Mikrofon pojemnościowy Neumann U 87 Ai Studio Set], [Mikrofon pojemnościowy Neumann U 89 i], [Mikrofon pojemnościowy Neumann TLM 170 R MT]